Last Name:
All | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Search Last Name:

All Employees
First NameLast Name (Email Link)TitlePhone
Kacey Abdon Behavior Specialist I (530) 924-6003
Christine Acosta Behavior Support Assistant (916) 770-8845
Timothy Adams CTE Instructor (530) 217-7000
Chanel Aker Behavior Support Assistant (916) 774-1250
Pamela Alexander Accounting Analyst II (530) 889-5927
Marcos Alfaro Accounting Analyst I (530) 889-5932
Amy Aliotti Pediatric OT/PT 1 (916) 774-2795
Kimberly Allen Behavior Specialist II (530) 745-1452
Roslyn Allen Program Data Analyst (530) 745-1315
James Anderberg Chief Operations Officer (530) 889-5905
Lisa Anderson Accounting Analyst II (530) 745-1375
Molly Anderson Adm III, Coordinator CRANE (530) 886-2050
Lucas Anderson Coord, Student Serv & Supp T&S (530) 745-1362
Tina Angell Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1621
Alvin Angulo CTE Instructor (530) 745-5781
Michelle Ansbro Psychologist (530) 906-2396
Susan Arcuri Exec Asst To Cty Supt (530) 889-5941
Karen Armstrong Coordinator, Special Education (916) 415-4445
Korinne Arroyo Associate Teacher (916) 783-0776
Rosalio Arteaga Behavior Support Assistant (209) 349-2202
Anne Ashton Prog Mgr, Intervention Serv (530) 745-1313
Laura Baber Staff Secretary III (916) 740-1642
Salette Bailey Associate Teacher (530) 886-2005
Michelle Baker Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-3495
Andrew Ball Behavior Support Assistant (916) 652-7243
Amy Banan Sp Ed, Severely Disabled Prog (916) 770-8845
Tammie Banuelos Maintenance & Operations Spec (916) 415-4440
Christina Barbao Educational Audiologist III (916) 415-4447
Rachel Barrios Associate Teacher (530) 823-0380
Kerri Barton TA II Special Education (530) 885-0863
Janene Bauhofer Educational Audiologist II (530) 205-0259
Natal'Ya Bekisheva TA II Special Education (916) 789-7100
Catherine Bellendir Sp Ed, Emotionally Disturbed (916) 415-4409
Jeffery Bender Computer Networking Spec III (530) 889-5938
Janine Bennett Site Supervisor (916) 905-6021
Judy Benney TA II Special Education (916) 415-4469
Jeremy Benning Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-8842
Arthur Bern Health/Instructional Assistant (916) 415-4470
Maureen Bern Occupational Therapist III (530) 745-1321
Diane Bernino Pediatric OT/PT 1 (916) 277-8796
Christopher Berry Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1622
Jaime Berry Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm (530) 886-5800
April Berryman IT Support Specialist II (530) 886-5863
Kimberly Berryman School Secretary, PWY - iLearn (530) 886-5800
Vicki Bingham Administrative Secretary (530) 745-1311
Deborah Bitle Harris Sp Ed, Visually Impaired Prog (916) 847-2723
Laura Blackburn Program Specialist (530) 886-5882
Bonnie Boone Staff Secretary II (530) 745-1485
Mary Bradwell Braillist (916) 772-8168
Rebecca Bravo TA II Special Education (916) 663-3993
Kindra Britt Adm III, Community Affairs Dir (530) 889-5913
Ariel Brow Audiology Assistant I (916) 415-4401
Karen Brown PC Technician III (530) 889-5987
Steven Bruce Site Supervisor (916) 783-0776
Sarah Brunkhorst Behavior Specialist II (916) 415-4421
Karen Burske Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-8842
Lindsay Busk TA II Special Education (916) 415-4460
Paige Cahill Receptionist/Sec. Asst. II (530) 889-5992
Kathy Caldwell TA II Special Education (916) 705-4616
Alma Cardenas Bilingual Associate Teacher (916) 783-0776
Dawn Carl Adm III, Coord Asst & Acct (530) 745-1323
Shawn Carlino Sign Lang Interpreter Trans (916) 367-1545
Janet Casha Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 771-1789
Lori Castellanos TA II Special Education (916) 789-7100
Tracy Castro Nurse (916) 415-4436
Rosa Castro Master Teacher (916) 778-7356
Rebeca Caudillo Operations Resource Spec II (530) 889-5967
Timothy Centi Maint & Grnds Craftsp (916) 415-4440
Annette Cerreta Occupational Therapist III (612) 718-8537
Alyson Chaloux Behavior Support Assistant (916) 789-7100
Karen Chapman Administrative Secretary (530) 745-1370
Linda Charley Sp Ed, Speech & Lang Patholog (530) 885-3495
Julia Chavez Social Worker (916) 415-4417
Tammy Cherry Employment Placement Spec (530) 889-5955
Ashley Chowdry Behavior Support Assistant (916) 415-4477
Katherine Christie Administrative Assistant (530) 745-1365
Josephine Clark Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 625-1787
Stacy Clark Sp Ed, Preschool Inclusion (916) 277-8796
Jacqueline Clark Coordinator, Infant Developmnt (916) 277-8798
Rae Clark TA II Special Education (916) 415-4416
Stacy Clayton Sp Ed, Early Childhood Ed (916) 774-2795
Susan Click Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-8842
Alana Coday Meister Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1505
Natasha Coleman Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (916) 415-4425
Suzanne Coleman Acad Intervent Supp Prc I-VII (530) 745-1338
Susan Connolly Exec Director, Student Serv (530) 745-1440
Christina Coop Maintenance Custodian (916) 415-4424
Jacquelene Coop Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-3495
Maria Cortez Teacher Assistant - ECE (530) 546-8339
Kathleen Cox Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-8842
Jennifer Craig Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (530) 885-3492
Laura Crenshaw Early Learning Health Spec III (530) 492-4668
Kathleen Crosby Employment Placement Spec (530) 745-1414
Andrew Crummett Sp Ed, Orientation Mobility (916) 626-7619
Marcella Cruz CTE Instructor (530) 889-5943
Alicia Cuccia Staff Secretary III (530) 745-1364
Nickolette Cunningham TA II Special Education (916) 415-4433
Ashanty Daniel Sanchez Bilingual Teacher Assist-ECE (530) 309-8851
Cindy Davis Accounting Analyst I (530) 889-5953
Teresa Dawson-Roberts Program Supervisor, ECE (530) 745-1303
Mark Decocq Lead Maintenance Custodian (530) 906-3462
Angela DeGraaf IT Support Specialist III (530) 889-5965
Michael Depew At Risk Students (530) 582-7770
Patricia Dessling Teacher, PTHWY iLearn 185 Days (530) 886-5800
Marilyn Dickey Braillist (916) 772-8168
Stephanie Dilbeck Receptionist/Sec. Asst. III (916) 740-1621
Lan Dodge Associate Teacher (530) 906-6021
April Doherty Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm (530) 886-5800
Steven Dolan CTE Instructor (916) 786-8676
Nancy Dolph Acad Intervention Supp Prc II (530) 362-0291
Ellen Douglas CTE Instructor (530) 889-5933
Jason Drewry Credentials Analyst (530) 889-5993
Sylvia Drewry Sp. Ed. TA/Office Assistant (916) 740-1622
Pauline Dufour Resource Specialist III - ECE (916) 740-1645
Sherell Dukovich Occupational Therapist III (916) 778-9422
Alice Dunbar Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (530) 885-3495
Zachary Durbin Maint & Grnds Craftsp (530) 305-3650
Patricia Edlund Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm (916) 740-1622
Manuela Eichenhofer Resource Teacher (530) 740-1650
Celeste Elsey Teacher, PTHWY iLearn 185 Days (530) 886-2829
Heidi Espindola Coor STEM (530) 745-1326
Cheryl Esson Early Intervention Spec,DHH (916) 626-0245
Delia Evans TA II Special Education (916) 788-7141
Kevin Fagan CTE Instructor (916) 782-3753
Kimberly Fagundes TA II Blind & VI (916) 772-8168
Christina Fahlstrom COORD/PRINCIPAL STUDENT SVCS (916) 740-1622
Christine Farinha Sp Ed, Early Childhood Ed (916) 277-8796
Roberta Farrell Admin Asst to Deputy Supt (530) 745-1310
Craig Faulkner Accounting Technician III (530) 745-1374
Mary Flannigan Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (530) 885-0863
Brian Flentge Psychologist (530) 401-8657
Cassandra Flowers Adm I, Student Serv & Supp (916) 844-4397
Rebecca Ford-Soren Behavior Support Assistant (916) 300-5195
Martin Fregoso Associate Super, Bus Serv (530) 889-5920
Cierra Froidevaux Health/Instructional Assistant (916) 838-5922
Kerri Fulton Adm I, Prev Supports & Service (530) 718-0049
Gayle Garbolino-Mojica County Superintendent of Schs (530) 889-5922
Mary Ann Garcia Chief Human Resources Officer (530) 889-5952
Robert Garcia Teacher, PTHWY CARE 185 Days (916) 645-6349
Vanessa Garcia Bil Resource Spec III - ECE (530) 745-1424
Laura Gardella Behavior Specialist II (530) 889-5934
Jessica Garlock Administrative Assistant (530) 886-5881
David Garrett PC Technician II (530) 889-5906
Katherine Garrison Executive Director, Business (530) 886-5896
Kristen Gauthier TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 217-2352
Joy Geck Site Supervisor (916) 660-8240
Karla Gibbons Pediatric OT/PT 1 (916) 774-2795
Randi Gibson IT Support Specialist III (530) 886-5817
Amanda Giles Pediatric OT/PT 2 (916) 277-8796
Luann Ginney TA II Special Education (916) 771-1789
Lezlie Glowacki Sp Ed, Speech & Lang Patholog (916) 277-8796
Catherine Goins Asst Supt, Early Childhood Ed (530) 745-1381
Summer Gollnick TA II Special Education (530) 885-0863
Michelle Graf Student Support Practitioner (916) 784-6437
William Graham Computer Networking Spec III (530) 889-5983
Briana Grant TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 276-7976
Anne Grasberger Administrative Secretary (530) 745-1492
Cecelia Greening TA II Special Education (916) 652-7243
Kristi Gregersen Program Specialist (530) 886-5872
Terri Griffin CRANE Career Specialist (916) 521-0860
Kristin Gustafsson Accounting Technician III (530) 889-5966
Karen Hall Sp Ed, Visually Impaired Prog (916) 652-7243
Gina Hall Bilingual Translator (916) 277-8796
Maryann Hall TA II Special Education (530) 885-0863
Kelly Hamilton Sp Ed, Speech & Lang Patholog (916) 415-4415
Eric Harper CTE Instructor (530) 367-5244
Amy Harston TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 885-3495
Sarah Hendricks Maintenance Custodian (530) 863-8452
Darla Herman TA II Special Education (916) 415-4469
Dawn Herrick Sign Lang Interpreter Trans (916) 652-7243
Lisa Hewitt TA II Special Education (916) 663-3993
Kimberly Hexom Behavior Support Assistant (916) 317-0319
Jennifer Hicks Exec Dir Curriculum & Inst (530) 745-1488
Melanie Highsmith TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 745-3365
Michele Hill Bilingual Prg Supp Spec II (530) 745-1377
Hillary Hill Site Supervisor (530) 582-3741
Ann Hinshelwood Sp Ed, Visually Impaired Prog (530) 745-1427
Carrie Hoffmeister Physical Therapist III (530) 745-1426
Shelly Hollowell Staff Secretary II (530) 745-1495
Pamela Holt Accounting Technician III (530) 745-1376
Terri Hudson TA II Special Education (916) 415-4468
Sharon Hughes Teacher, PTHWY iLearn 185 Days (530) 886-5800
Vanessa Hunter Early Intv. Sp-Speech Path (916) 786-2795
Elizabeth Iannone-Lee Sp Ed & At-Risk Students (530) 886-4892
Maria Rosa Innocent TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 885-8842
Michael Ispas TA I Deaf & Hard of Hearing (916) 367-4642
Olga Jacquez Bilingual Associate Teacher (916) 660-8240
Lisa Jaroczynski Behavior Support Assistant (916) 770-8845
Michael Jensen Sp Ed, APE Specialist (530) 305-1437
Elizabeth Johnson Behavior Support Assistant (916) 415-4425
Jessica Johnson Speech & Language Path Asst I (916) 835-2373
Michele Johnson Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 415-4456
Brian Johnson Behavior Support Assistant (530) 913-4305
Tai Johnston Batov Behavior Support Assistant (530) 885-5189
Sheena Jones Site Supervisor (916) 660-8240
Cherie Jordan Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 415-4469
Ruth Jurey Sp Ed, Speech & Lang Patholog (530) 386-1773
Holly Justice Sp Ed, Visually Impaired Prog (619) 917-4649
Barbara Katano Personnel Assistant III (530) 889-5962
Jacqueline Keeler Admin Asst - Confidential (530) 889-5917
Russel Kelley Utility Worker (530) 320-8996
Maricela Kelly Bilingual Associate Teacher (530) 823-0380
Sylvie Kemp Accounting Analyst II (530) 889-5944
Michelle King Behavior Specialist II (530) 846-4256
Jillian King Adm IV, Coordinator SELPA Supp (530) 886-5880
Michelle King Credential Technician II (530) 886-5825
Lolita Klein Jump Start Autism Teacher (916) 740-1652
Kimberly Kranig Sp Ed, Speech & Lang Patholog (916) 784-2795
Kara Kreutz Early Intv. Sp-Speech Path (916) 774-2795
Paula LaBourdette TA II Assistive Technology (530) 745-1412
Janae Lallement Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (530) 217-7733
Janet Larsen Prog Mgr, Early Childhood Ed (530) 745-1385
Bryce Lauritzen Coordinator, Special Education (916) 415-4414
Heather LaVelle TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 350-6533
Kathleen Lazon TA II Special Education (530) 887-0501
Paulette Lazon TA II Special Education (530) 745-3365
Craig Lechman Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (916) 663-3993
Kelly Lee Accounting Analyst II (530) 889-5924
Marlisa Lenz Resource Specialist III - ECE (530) 745-1459
Janice Leonard Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 770-8845
Janice LeRoux Adm III, Coordinator ECE (530) 745-1304
Carmen Leveron Bi Early Learn Health Spec III (530) 745-1316
Barbara Lewis Mill Psychologist (530) 401-8254
Natalie Liabeuf Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 652-7243
Kimberly Lilienthal Adm III Coord Induction Prog (530) 745-1471
Terryl Lis TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 885-3495
Justin Locketz Coordinator Principal CTE (530) 889-5935
Michael Lombardo Exec Dir, Prev Supports & Serv (530) 745-1493
Trisha Lopez Psychologist, Student Serv (916) 626-7509
Amanda Lopez Behavior Support Assistant (510) 386-1875
Joseph Lotze Senior Director, Business Serv (530) 889-5948
Vickie Lovingood TA II Special Education (916) 774-2795
Tammy Lower Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (916) 789-7100
Jennifer Lubin Early Intv. Sp-Speech Path (916) 774-2795
Debra Lum At Risk Students (530) 886-4892
Lene Lundgren TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 878-5643
Muriel MacDonald Behavior Specialist II (916) 223-2613
Samantha Mancilla Garcia Associate Teacher (916) 253-9189
Tamara Marsh Maintenance Custodian (916) 415-4440
Eva Marshall Behavior Support Assistant (916) 415-4425
Stephanie Martin Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm
Judith Martin School Secretary I (530) 886-5800
Patsy Martin Program Specialist (530) 886-5883
Margaret Martinez TA II Special Education (916) 663-3993
Amanda Maynard Admin Asst - Confidential (530) 889-5951
Jill McCann Assistive Technology Spec (530) 745-1348
Christina McCoard SELPA TECHNICIAN II (530) 886-5876
Thomas McCormick Court & Community Sch (916) 652-8169
Katharine McCoy Associate Teacher (530) 823-0380
Deborah McCullough Accounting Analyst III (530) 889-5957
Kathleen McGuire Site Supervisor (916) 783-0776
Daniel Mendoza Bilingual Site Supervisor (530) 823-0380
Cuauhtemoc Mendoza Bilingual Site Supervisor (916) 773-2518
Jenny Michel CTE Instructor (530) 889-5937
Steve Mill Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (916) 652-7243
Nancy Miller TA II Special Education (916) 771-1780
Valerie Miller TA II Special Education (916) 415-4400
Jennifer Mitchell Sp Ed, Speech & Lang Patholog (530) 745-1339
Beverly Mockford SELPA Prog & Data Anal (530) 886-5874
Nancy Monroe Vocational Specialist (530) 745-1414
Mary Montes Maintenance Custodian (916) 415-4440
Ian Moore Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 771-1789
Sandra Moore Behavior Support Assistant (916) 415-4460
Amanda Morris Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 626-0409
Lisa Morse Behavior Support Assistant (530) 663-3993
Denise Nelson CTE Instructor (530) 613-2655
Elizabeth Noble Accounting Analyst I (530) 745-1383
Kylee O'Connell TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 652-7243
Fereshteh Olfat Associate Teacher (916) 295-8597
Joseph Olsen Social Worker, Student Serv (916) 740-1620
Jennifer Ordonio Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 772-1353
Sean Ouimet Web Applications Developer III (530) 889-5984
Leah Padilla Program Specialist (530) 886-5877
Rita Paiz Accounting Analyst I (530) 889-5914
Heidi Peacock Morrow Coordinator, Special Education (916) 415-4475
Florence Peck Sp Ed, Visually Impaired Prog (916) 277-8796
Karen Perez TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 663-3993
Natalie Perillo Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm (530) 886-5800
Mary Phillips TA II Special Education (916) 415-4477
Wendi Pickrell TA II Special Education (916) 415-4433
Maria Pineda Bilingual Teacher Assist-ECE (916) 783-0776
Martin Nick Pisenti Teacher, PTHWY iLearn 185 Days (530) 886-5800
Dianna Porter Sp Ed, Severe Multiple Disabld (916) 415-4471
Theresa Prestedge Exec Director, Special Ed (530) 886-5800
Melanie Purdy Administrative Assistant (530) 886-5873
Laree Quinn Site Supervisor (916) 410-5733
Cherise Quirollo TA II Special Education (916) 770-8845
Nancy Rahimi Health/Instructional Assistant (916) 770-8845
Laura Ralph Staff Secretary III (530) 745-1489
Diana Raya Vazquez Early Childhood Bilingual Spec (916) 740-1655
Mary Reome Accounting Analyst II (530) 745-1324
Robert Ribero Maint & Grnds Craftsp (916) 415-4440
Susan Richards TA II Special Education (916) 415-4470
Kathleen Ridge Senior Director, Human Resourc (530) 889-5916
Sheryl Rigney-Letcher Behavior Support Assistant (530) 889-8020
Maurice Robertson Lead Maintenance Custodian (916) 740-1621
Alexandra Robin Early Childhood Specialist (916) 740-1648
Lisa Roblin Associate Teacher (530) 582-3741
Katie Roddy Educational Audiologist III (916) 415-4405
Nora Rodvold Site Supervisor (916) 778-7356
Darcy Roenspie Program Administrator, ECE (530) 886-2006
Heather Roenspie TA II - Student Services (530) 582-7770
Marta Rogers TA II Special Education (916) 771-1789
Denae Rollins Adm I, Prev Supports & Service (530) 745-1464
Joyce Roskelley Early Childhood Specialist (916) 740-1649
Alicia Rozum Coord, Catg Pgm & Student Supp (530) 745-1434
Torre Ruff Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 663-3993
Kerilynne Rugg Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 652-7243
Bethany Rushton Speech & Language Path Asst II (530) 745-1320
Sheryl Ryder-Burns Exec Director, Career Develop (530) 745-1371
Blanca Sahagun Community Liaison Bilingual (530) 906-5551
Susan Samuel Behavior Specialist I (530) 401-1645
Shelley Sanders Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (530) 366-3572
Jennifer Sanderson Accounting Analyst I (530) 745-1379
Francoise Schaefer Sign Lang Interpreter Trans (530) 885-8842
Stephanie Schau Administrative Secretary (530) 745-1328
Kelly Schmidt Resource Specialist III - ECE (916) 784-6120
Cynthia Schmidt Program Support Specialist II (530) 745-1368
Mai Ling Schummers Site Supervisor (530) 346-9373
Randell Schummers Behavior Support Assistant (916) 415-4460
Michelle Segarra Registrar (530) 745-1318
Charlotte Sense Nurse (916) 508-7961
Ashley Serin Prog Mgr, Curriculum & Instr (530) 745-1331
Carey Shannon CTE Instructor (916) 782-3781
Ollie Sharma TA II Special Education (916) 770-8845
Mahander Sharma Maintenance Custodian (530) 889-5923
Gwenyth Sharwood Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 625-1784
Peter Shawver Coord, Facilities & Const (916) 415-4442
Stephanie Sheriff Teacher, PTHWY ILearn Dly Prgm (530) 886-5800
Lyudmila Shulga Braillist-Full Time (916) 772-8168
Denise Siguenza Resource Specialist III - ECE (916) 784-6137
Pamela Simmons TA II Special Education (916) 771-1789
Jeffrey Sipiora Sp Ed, Emotionally Disturbed (916) 415-4419
Patricia Skellenger Administrative Assistant (530) 889-5988
Peter Skibitzki Director, Inform, Tech & Comm (530) 889-5991
Anne Smith Resource Specialist III - ECE (916) 784-6122
Laura Smith Sp Ed, Orthopedic/Other Imprd (530) 745-1325
Theresa Smith Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (530) 885-3495
Derek Smithson Maint & Grnds Craftsp (530) 863-8452
Kimberly Somers Student Support Practitioner (530) 886-2878
Sam Stahlheber Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1622
Laurie Staunton Stdt Data & Acct Tech (530) 745-1465
Teresa Stelzer Senior Director, Business Serv (530) 886-5857
Pamela Stephens Early Intervention Technician (916) 277-8796
Sierra Stewart Behavior Support Assistant
Kris Stoeckle School Secretary III (530) 889-5959
Cyndi Stone Sp Ed, Autism Spectrum Disrdrs (916) 663-3993
Jo Stotesberry Site Supervisor (530) 745-1238
Tiffany Summers Martin TA II Special Education (916) 774-3437
Regina Swaney Resource Teacher (916) 632-0140
Meredith Tanaka Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1622
Traci Tate Sp Ed, Deaf & Hard of Hearing (916) 625-1785
Jennifer Thilmony Sp. Ed. TA/Office Assistant (916) 740-1622
Joshua Thomas Lead Maintenance Custodian (916) 415-4424
Troy Tickle Adm VI, Exec Director SELPA (530) 886-5870
Cynthia Tidd Sp Ed, Orthopedic/Other Imprd (530) 745-1395
Anna Tisdale Teacher Assistant - ECE (916) 771-1850
Joel Toste Sen Dir, Integrated Fiscal Ser (530) 889-5919
Carla Trocino Teacher, PTHWY CARE 190 Days (916) 740-1622
Lydia Trone TA II Special Education (530) 745-1240
Jennifer Turner Sp Ed & At-Risk Students (916) 652-8169
Monique Turner Resource Teacher (916) 740-1631
Ruth Volpi-Lane Program Analyst, Ed Services (530) 745-1482
Melissa Waggoner Site Supervisor (916) 778-7477
Lori Waldron Receptionist/Sec. Asst. III (530) 886-2019
Debbie Wallace Health/Instructional Assistant (916) 415-4460
Reesa Wamser Sign Lang Interpreter Trans (916) 652-7243
Roveta Waters IT Support Specialist III (530) 886-5885
Janice Watson Resource Specialist I - ECE (530) 745-1380
Wendy Weimer Health/Instructional Assistant (916) 415-4460
Suzanne Welling Behavior Support Assistant (916) 591-2337
Terrelyn Wentworth TA II Special Education (916) 772-1353
Marshall Wexelberg TA II Deaf & Hard of Hearing (916) 652-7243
Lindsay Wibberley FIrst 5 Staff Support Spec (530) 745-1413
Pamela Wicks Health/Instructional Assistant (916) 770-8845
Susan Wiederhold Personnel Assistant III (530) 889-5950
Phillip Williams Deputy Supt, Educational Serv (530) 745-1389
Tracy Wilson Adm III Coor ELD ELA (530) 745-1847
Colleen Wilson Sp Ed, Speech & Lang Patholog (916) 745-2033
Molly Wolff Teacher, Pathways, CTE (530) 368-0727
Christopher Womack PC Technician III (530) 889-5997
Kimberly Wood Behavior Specialist II (530) 745-1355
Jennifer Wright Aug. Alt. Comm Specialist (530) 745-1341
Kelly Wyatt Sign Lang Interpreter Trans (916) 652-7243
Jackie Wygal School Secretary III (916) 415-4475
Maria Yannacakis-Vaughen Nurse (916) 415-4430
Venuse Yeates Associate Teacher (530) 718-0398
Christina Yocum TA II Deaf & Hard of Hearing (530) 885-3495
Nataliia Zagoruiko Associate Teacher (530) 718-0398
Marialy Zevada Villapudua Bilingual Associate Teacher (916) 771-1790
Sonia Zuniga Associate Teacher (530) 745-1206